10 vecí, ktoré mi dali 5 týždňov dovolenky bez práce, správ, facebooku a mobilu

37 dní...

Presne toľko som "nič nerobil", nekomunikoval som s mojím tímom, nečítal som žiadne správy, neprihlásil som sa na Facebook a neriešil som mobil (až na Sudoku počas sedenia na záchode).

Odstrihol som sa totálne od všetkého. Bez bububu okolo toho. Len tak. Zo dňa na deň.

Prečo som to vlastne spravil?

Poznáte to. Každý deň ide vaša hlava naplno, za niečím sa stále naháňate a aj keď je víkend či ste niekde na dovolenke, potrebujete stále niečo riešiť.

Pracujete, komunikujete, vymýšľate, tvoríte...

A zrazu sa musíte do toho, čo ste predtým milovali, nútiť a púšťate sa do toho s nechuťou. To je ako keby ste jedli pizzu každý deň. Najprv je to fajn, no potom vám ide hore krkom :-)

Pomaly ale isto som vyhorieval.

Prakticky odvtedy, ako som rozbehol pred vyše 5 rokmi svoj biznis, som sa nezastavil. Ani na jeden deň. Ešte aj cez vianočné sviatky som fičal.

A DOSŤ!

V júli som si povedal, že takto to ďalej nepôjde.

Určil som si dátum, odkedy dokedy si dám OFF a pustil som sa do toho.

Čo všetko mi to priniesol? Čo mi to vzalo? Na čo som prišiel?

Chcem sa s vami podeliť o 10 vecí, ktoré som počas 5 týždňovej all-exclusive dovolenky pochopil a verím, že budú pre vás inšpiráciou.

1. Celkový pocit šťastia

Turecko snehový svet

Viete, čo som si uvedomil asi najviac? Že sa každý deň viac usmievam a cítim sa skvele. Začal som sa tešiť aj z maličkostí. Koniec koncov, všetko robíme (alebo by sme mali robiť) preto, aby sme prežili každý deň s nádherným pocitom. Všetko ostatné je vedľajšie.

 

2. Kľud, oddych a pohoda

Dovolenka v Turecku

Milujem kľud, pokoj a oddych. To je moja najvyššia hodnota. A počas týchto 5 týždňov som si ich doprial až-až. Wellness, výlety, dovolenka pri mori... Nikam som sa neponáhľal a nič som neriešil. Žiadne vybavovanie emailov či práca na notebooku v lobby ako v minulosti. Dodnes si pamätám, ako na nás v Mexiku pozerali ako na magorov, keď sme celé doobedia trávili na recepcii a čumeli sme do obrazoviek. Teraz som tak pozeral ja na druhých :-)

 

3. Robil som si, čo som chcel

Výhľad na Nitru zo Zobora

Ach, sladké ničnerobenie. To mi chýbalo. Chcel som nič nerobiť? Tak som nič nerobil! Chodil som sa prechádzať, hádzal som si žabky na jazere, zahral som si nejakú hru na tablete. Žiadne budíky či večierky, žiadne pravidlá... iba to, na čo som mal momentálne chuť a náladu.

 

4. Viac času pre ženu

Rafting v Turecku

Konečne som sa naplno venoval aj Evke. Zbierali sme spoločné zážitky, ktoré nám poslednú dobu chýbali. Vyše 2 týždňov sme výletovali po Poľsku, Nitre, Brne a boli sme na našej prvej spoločnej dovolenke v Turecku (iba my sami).

 

5. Pustil som sa do stavby domu

Aj keď som si pôvodne myslel, že budem svoj dom iba financovať, ihneď som bol vyvedený z omylu :-) Od prvého dňa dovolenky to začalo. Skoro každý deň som od rána vypomáhal na stavbe a krok po kroku tak sledoval, ako rastie moje budúce hniezdo. Ehh, vlastne okrem Turecka som bol aj na malte :-)

 

6. Prečítal som 8 kníh

Konečne som dočítal rozčítané knihy a pustil som sa do nových. Vďaka tomu som načerpal mnoho inšpirácie, dostal niekoľko mega nápadov a mám na čom najbližšie makať. Hlavne ženy sa majú na čo tešiť ;-)

 

7. Nemusím denne vedieť, čo sa deje

Prestal som čítať denne správy, kontrolovať stav mojich investícií či sledovať, čo sa deje na Facebooku a Youtube. Pochopil som, že absolútne nič mi neutečie, keď si dám raz za čas menšie informačné embargo a nebudem v kontakte s ľuďmi.

 

8. Môj biznis dokáže fungovať aj bezo mňa

Mesiac pred mojou dovolenkou som si položil otázku, čo je nutné spraviť k tomu, aby môj biznis nie len že počas mojej neprítomnosti nekrachol, ale aby zarábal ďalej. Prestal som riešiť prkotiny, nastavil som predajné systémy a dôveroval môjmu tímu, že to zvládnu aj bezo mňa. Zvládli to. Ešte to nie je dokonalé, no už verím tomu, že to je možné a že to celé nestojí a nepadá na mne!

 

9. Zarobil som viac

Čo ma asi najviac rozsekalo bolo, že som počas mojej dovolenky zarobil z môjho biznisu viac, ako keď som v ňom makal. Keď sa robí, netreba zavadzať. Konečne tie Kiyosakiho knihy padajú na úrodnú pôdu :-)

 

10. Môj život je len môj

Po všetkých týchto zisteniach si môžem povedať, že vykašľať sa v 3. semestri na školu (aj napriek nevôli rodiny a okolia), začať sa samovzdelávať, chodiť na rôzne semináre, rozbehnúť niečo vlastné a byť pánom svojho času aj peňazí prinieslo po čase svoje ovocie, aj keď mi spočiatku nikto neveril a mali ma za blázna. Je naozaj na nezaplatenie žiť svoj život podľa seba, nie podľa rodiny, zamestnávateľa či priateľov.

P.S. Ak vás článok inšpiroval či pomohol vám niečo si uvedomiť, budem rád, ak ho budete ďalej zdieľať a šíriť. Ďakujem vám za to.


O MICHALOVI

"Michal Kopecký je vzťahový mentor, autor #1 bestsellerov pre mužov a ženy o randení a vzťahoch. Jeho poslaním je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Za posledných deväť rokov pomohol desaťtisícom chlapom, aby mali väčšie úspechy so ženami a tísicom žien, aby boli neodolateľnými pre svojho vysnívaného chlapa."

Prečítať si celý príbeh

ČO HOVORIA INÍ

U mňa Michal patrí medzi špičku slovenského marketingu, pretože má to, čo 90% markeťákom chýba: VÝSLEDKY!

Erik Hoffmann www.raketak.sk