TENTO BLOG SOM ZALOŽIL ZA 7 DNÍ

No myšlienku naň som nosil v hlave celé 3 roky (to je doba, čo?).

Prečo až teraz? A čo všetko za tým stálo?

Chcem sa s vami podeliť hlavne o moje neúspechy, ktoré ma doviedli až k tomu, že som napokon z NULY vybudoval 6 ciferný online biznis a dnes konečne nastal čas podeliť sa o toto moje know-how aj s vami.

 

Americký sen a tvrdá realita

V mojich 21 rokoch v 3. semestri som sa doslova zo dňa na deň vys*al na výšku v Brne s tým, že chcem pracovať na niečom, čo ma bude baviť a vďaka čomu môžem spôsobiť vo svete nejaký rozdiel.

Nepáčila sa mi tá klasická cesta Študuj - Makaj 40 rokov 8 hodín denne pre niekoho iného - Oddychuj na dôchodku s 50% príjmu - Zomri

Screen Shot 2015-09-12 at 19.25.31.png

Čomu určite vďačím aj ujovi Tomanovi, Kiyosakimu a Carnegiemu, ktorých som v tej dobe nasával jedna radosť.

Odomkli mi úplne nový svet a chcel som viac. Chcel som byť tiež úspešný a zarábať veľa peňazí.

Lenže do čoho sa pustiť? Nemal som kapitál na rozbeh, nemal som bohatých rodičov, nemal som známych či kontakty, na ktorých by som sa mohol zviesť. Popravde som bol len priemerný chalan s priemernými zručnosťami a schopnosťami.

 

Prvý pád na hubu a potom 3 ďalšie

V tej dobe sa mi naskytla možnosť zapojiť sa do jedného z miestnych MLMiek (sieťový marketing). Ešte nikdy som o tomto druhu podnikania nepočul a myšlienka a príležitosť sa mi zapáčili. Povedal som si, prečo nie?

No nebolo to také ružové, ako som si predstavoval a nespôsobil som dieru do sveta (aj vďaka mne). Čo mi to však prinieslo boli nové neoceniteľné schopnosti!

  • Naučil som sa zavolať neznámemu človeku a dohodnúť si s ním stretnutie

  • Zlepšili sa moje komunikačné, prezentačné a predajné zručnosti

  • Začal som vystupovať pred väčšou skupinkou ľudí (aj keď to mi až tak nešlo)

Lenže, to bolo tak všetko… Niečo som aj zarobil, no nikto mi už nepovedal, že mi stúpnu aj náklady. A už som bol zrazu v tom “krysom závode”, o ktorom som tak oduševnene čítal.

Až ma musela prvé roky začať ťahať moja mamina z prúserov, ktoré som si narobil.

Skúsil som aj ďalšie MLMko, no opäť mi to nevyšlo…

Popri tom som sa však naďalej vzdelával od svetových špičiek a nasával som ďalšie knihy a audionahrávky. Dookola, každý deň.

Toto spôsobilo, že som začal vidieť príležitosti na každom kroku, nápady sa mi začali sypať jedna radosť a moja hlava makala.

Spomínam si, ako som jedného dňa šiel okolo autobazáru a mali tam špinavé autá.

 

BLIK! Biznis nápad

Mal som z predchádzajúceho MLMka prístup k jednej technológii pre autá a uvidel som príležitosť.

Dal som dokopy jednoduchú stránku predajnú, kde som opísal výhody, ktoré z toho budú oni mať a ako im ja (s mojim budúcim týmom kočiek) môžem pomôcť ich problém vyriešiť.

Po pár umytých autách, zarobených peniazoch som to zabalil, pretože (asi som niečo zle spravil)...

No naučil som sa popri tom ešte niečo

Tvoriť web stránky.

Vedel som o nástroji, kde si môžem sám vytvoriť svoju web stránku zdarma a natočil som sériu niekoľkých návodov, ako si ich môžu spraviť aj ostatní ľudia a zavesil to na Youtube.

Plán bol taký, že si potom budú musieť tú web stránku publikovať práve na hostingu, od ktorého bola takáto služba na tvorbu webov.

Biznis ako vyšitý! A prvý krát som sa priblížil k môjmu automatu na peniaze.

No objednávky neprišli žiadne a opäť ma postihol neúspech...

Ale toto nemalo trvať večne

Prvým svetlým momentom bolo, keď som založil spolu s mojimi priateľmi, s ktorými som sa stretával a zdieľal v tej dobe know-how, skupinu Učíme sa podnikať.

Z počiatku nevinný projekt, vďaka ktorému som len chcel dať dokopy pár mojich známych, s ktorými som sa osobitne stretával, pretože pri rozhovoroch s nimi vznikol vždy nejaký dobrý nápad a nikdy som od týchto ľudí nepočul “To sa nedá” či “To je blbosť” “Nájdi si normálnu robotu”.

Čo čert nechcel, dnes má táto skupina takmer 10.000 členov, založili sme občianske združenie a každý mesiac sa stretávame vo väčších mestách na Slovensku.

Pomohol som tak vytvoriť podporné prostredie pre začínajúcich aj existujúcich podnikateľov, vďaka čomu môžu rýchlejšie rásť, byť obklopení podobne zmýšľajúcimi ľuďmi a pomáhať si zdieľaním svojho know-how.

 

A potom to konečne prišlo

Za 5 dní som pred takmer 4 rokmi založil môj prvý blog akozbalit.sk, ktorý do dnešného dňa navštívilo cez 1,6 milióna užívateľov a podarilo sa mi vytvoriť online biznis, ktorý ma celkom slušne živí a dostal ma na svetlo sveta.

A to som sa chcel s nimi len podeliť o moje skúsenosti so ženami a pomôcť aj im.

Ako to celé vzniklo a čo za tým vlastne stálo som napísal na blogu pred časom tu.

Pomáhať chlapom so ženami je skvelé (a čítať všetky ich pokroky a pozitívne výsledky), ale je za tým aj druhý rozmer.

Aby som to dostal na úroveň, na akej to je celé dnes, potreboval som využívať rôzne stratégie, marketing a softwary, aby som dokázal zasiahnuť čo najviac ľudí, vytvoriť fungujúci automat na peniaze a mať tak čas napríklad aj na tvorbu tohto blogu.

Sledoval som tých najlepších marketérov na svete a ich know-how som využíval aj u seba.

 

Ale nenechával som si to pre seba

Viete, ja rád pomáham a dávam. Asi som fakt po mame. Čoskoro ma začali pozývať na rôzne semináre a prednášky, aby som sa delil o to, ako to sakra robím, že mi to ide a na internete funguje.

Za tie roky ma pozvali 3x na WordCamp do Bratislavy (aj na ten Pražský), prednášal som aj na akcii Inner Winner, na prvom východoslovenskom festivale osobného rozvoja NA 100%, pár krát v Prahe a v Brne ohľadom email marketingu a infopodnikania a na pár menších akciách…

Tiež ma začali žiadať o rozhovory, či by som sa nepodelil aj s fanúšikmi iných projektov o svoje know-how z oblasti online marketingu či vzťahov so ženami (medzi nimi je naozaj tenká hranica, ale o tom inokedy).

Rozhovory so mnou sa postupne začali objavovať na:

No a vďaka projektu akozbalit.sk som bol pozvaný aj do verejnoprávnej televízie v rámci Valentínskeho večera do talkshow Petra Marcina, kde ma pekne vyspovedal:

Čo však všetko toto znamená pre vás?

Ako sa vraví, nič nie je náhoda a asi sa mi museli niektoré veci v živote nepodariť, aby som sa dostal až sem.

Sem, kde píšem tieto riadky a vy ich môžete čítať.

Vznikol tak úplne nový (a originálny) blog, kde budem postupne pre vás prinášať to najlepšie know-how z oblasti online marketingu a podnikania a verím, že aj vám pomôžem vybudovať váš vlastný automat na peniaze a pasívny príjem vďaka internetu.

Dôležité je upozorniť, že toto nebude jeden z ďalších projektov "ako rýchlo bez práce zarobiť peniaze" či spôsob, ako vám neskúsený človek bude dávať rady za milión (a pri tom sám nemá skúsenosti či výsledky).

Bude vás to stáť čas, energiu a áno, aj peniaze (aby ste si mohli zaplatiť ľudí či služby, ktoré vás od práce nakoniec odbremenia).

Verím aj, že vás môj krátky príbeh nakopol, inšpiroval, možno naštval (aj to je dobre!) a pôjdete tak aj vy do akcie.

Čo však môžete spraviť teraz?

Spravte svoj prvý krok na tejto ceste a stiahnite si môj prémiový dokument “Ako sa dostať zákazníkom do hlavy”, vďaka čomu sa zároveň prihlásite na odber ďalších skvelých materiálov, článkov, videí, ebookov, webinárov a produktov, ktoré vám budem postupne najbližšie dni, týždne, mesiace, (a verím že aj) roky prinášať:


O MICHALOVI

"Michal Kopecký je vzťahový mentor, autor #1 bestsellerov pre mužov a ženy o randení a vzťahoch. Jeho poslaním je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Za posledných deväť rokov pomohol desaťtisícom chlapom, aby mali väčšie úspechy so ženami a tísicom žien, aby boli neodolateľnými pre svojho vysnívaného chlapa."

Prečítať si celý príbeh

ČO HOVORIA INÍ

U mňa Michal patrí medzi špičku slovenského marketingu, pretože má to, čo 90% markeťákom chýba: VÝSLEDKY!

Erik Hoffmann www.raketak.sk